WordPress’de En İyi 5 Fatura Eklentisi

YITH-Invoice

En iyi WordPress fatura eklentileri, fatura oluşturma ve ödeme sürecini çok daha kolay hale getirir. Ek olarak, yetenekli bir WordPress faturalama eklentisi ile tüm faturalama ve ödeme süreçlerini otomatikleştirebilir, hizmetinin teknik yönlerini düşünmek yerine tüm zamanınızı ve kaynaklarınızı şirketinizi büyütmeye odaklamanıza olanak tanır.

Bu yazıda, bir WordPress faturalama eklentisinde nelere bakmanız gerektiğini ve doğrudan WordPress web sitenizden fatura göndermek için en iyi WordPress faturalama eklentilerini gözden geçireceğiz. Ardından, hem ücretsiz hem de ücretli ilk sekiz WordPress faturalandırma eklentisine bakacağız. Hazırsanız Başlayalım!

1-WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips

WooCommerce-PDF-Invoices-Packing-Slips

200.000’den fazla aktif yükleme ile resmi eklentiler arasındaki en yaygın eklentilerden biridir. Aynı zamanda toplam 972 üzerinden 955 adet 5 yıldızlı derecelendirme ile en çok kabul görenlerden biridir.

Kişiye özel fatura modelleri oluşturabilme özelliğine sahiptir. Eklenti, tasarım gereği tek bir şablona dayalı faturalar oluşturur. Ancak, kodda ellerinizi biraz kirletmeye istekliyseniz, kendi modellerinizi yapabilirsiniz.

WooCommerce PDF Invoices ayrıca, faturaları yönetim bölümünden müşteriye göndermeden önce önizleme yapmanıza yardımcı olur. Eklentiyi etkinleştirdiğinizde, “Siparişler” listesinin tablosunda, her sipariş için müşteriye kesileceği için faturanın bağlantısını içeren yeni bir sütun görünür. Bir sipariş göndermeden önce her şeyi iki kez kontrol etmek uygundur.

2-YITH Invoice

YITH-Invoice

YITH WooCommerce Invoice, WordPress kullanıcılarının siparişleri için otomatik olarak PDF faturaları oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir eklentidir.

Bu eklenti, seçenekleri özelleştirmenize ve endişelenmenize gerek kalmadan otomatik olarak fatura oluşturmanıza olanak tanır. Bu süreci otomatikleştirerek, her sipariş için manuel olarak yapmak zorunda kalmadan zamandan tasarruf edebilir, işinizin gelişimine konsantre olmanızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca, elektronik faturalandırmanın birçok avantajı vardır.

Özellikleri

 • PDF faturasını otomatik olarak müşteri onay e-postasına bağlayabilirsiniz.
 • Özelleştirilebilir fatura şablonu.
 • Özelleştirilebilir bir nakliye listesi için şablon.

3-WP Invoice

wp-invoice

WP Invoice, birçok özelliğe sahip bir WordPress faturalama eklentisidir. WordPress panonuzdan ayrılmadan, müşterilerinize kişiselleştirilmiş ve ayrıntılı faturaları hızla oluşturabilir, düzenleyebilir ve gönderebilirsiniz.

WordPress kurulumunuzun yönetici bölümünde bir fatura oluşturur, ardından müşterinize kısa bir fatura özeti ve benzersiz bir bağlantı içeren bir e-posta gönderir. Ardından, müşteriniz sitenize özel bir bağlantıya tıklar ve burada faturaları kendileri için otomatik olarak gösterilir. Müşteriniz, faturayı kontrol ettikten sonra kredi kartı veya PayPal hesabı ile faturasını öder ve hemen bilgilendirilirsiniz.

PayPal, Stripe, Authorize.net ve diğerleri dahil olmak üzere çoklu ödeme ağ geçitleri eklenti tarafından desteklenir. Yinelenen ödemeleri ayarlamak ve her ödeme için otomatik olarak fatura oluşturmak için de kullanılabilir.

 • Faturayı kendi bilgileriniz ve logonuzla kişiselleştirin.
 • Kısmi ödemeler kabul edilir.
 • Daha kapsamlı müşteri yönetimi için WP-CRM’ye bağlanır.

4-Xero

xeroXero, 2006 yılında kurulmuş, küçük ve büyümekte olan şirketler için web tabanlı bir muhasebe sistemidir. Xero, küçük şirketleri güvenilir danışmanlarıyla birleştirir ve onlara mali durumları hakkında gerçek zamanlı bilgiler verir.

Web tabanlı bir çözüm olduğu için aktif internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan erişilebilir. Küçük şirketler, Xero’nun kapsamlı muhasebe özellikleri sayesinde nakit akışlarını, satın almalarını ve hesap bilgilerini herhangi bir yerden izleyebilirler.

Tüm banka işlemleri otomatik olarak içe aktarılır ve kodlanır. Faturaları çevrimiçi ödemek, masrafları takip etmeyi ve vadesi gelen faturaları takip etmeyi kolaylaştırır, bu da temel iş tedariklerini sağlayan tedarikçilerle ilişkileri geliştirmeye yardımcı olur.

Mobil fiş analizi ve onayına olanak sağlayan Xero ile kişisel harcamalar da yönetilebilir. Xero, sınırsız müşteri desteğinin yanı sıra ADP, Bill.com ve Vend dahil olmak üzere bir dizi farklı programla entegrasyon sağlar. Ürün incelemesi ve özellik değerlendirmesi için çözüm, 30 günlük ücretsiz deneme süresiyle birlikte gelir.

Özellikleri

 • GUI’nin kullanımı ve anlaşılması kolaydır.
 • Faturalar iyi tasarlanmış ve müşteriler için anlaşılması kolaydır.
 • Bu uygulama banka hesabınıza bağlanır ve işlemleri içe aktarır.

5-Sprout Invoices

Sprout-InvoicesWordPress panosunun içinde Sprout Faturalar, müşterilerinizi ve programlarınızı izlemenize ve kişiselleştirilmiş faturalar ve tahminler göndermenize yardımcı olur. Esasen, serbest çalışanlar ve müşteri hizmetlerinde çalışanlar için olumlu bir şey gibi görünen otomatik bir müşteri yönetimi iş akışıdır.

Sprout Faturalarının birkaç temel işlevi vardır. Bununla birlikte, faturaları doğrudan WordPress’te geliştirme, gönderme ve alma yeteneği ilk ve belki de en kullanışlı özelliktir. Kullanıcı arayüzü, kolayca bir fatura oluşturmanıza, bir müşteri eklemenize ve ardından ödemeleri nasıl almak istediğinizi ayarlamanıza olanak tanır.

Eklenti, müşterilere teslim edebileceğiniz tamamen kişiselleştirilmiş, ayrıntılı bir fatura sağlar. Müşteriler daha sonra faturalarını doğrudan o sayfadan ödeyeceklerdir. Bununla birlikte Sprout Invoices, tüm müşterilerinizi ve projelerinizi tek bir yerde toplamanıza ve ardından otomatik olarak onlara fatura ayırmanıza olanak tanır. Ayrıca, arka ucu otomatik olarak dolduran bir ön uç formu aracılığıyla tahminler oluşturmanıza ve veri toplamanıza yardımcı olur.

Sprout Invoices geçmişteki her şeyin kaydını tutar. Bu nedenle, örneğin raporlama, gönderilen faturaları, tahsil edilenleri, bekleyen tahminleri ve üzerinde çalıştığınız projeleri takip eder ve bunların tümü yöneticide kolayca erişilebilir ve düzenlenebilir. Bu nedenle, kendinizi düzenli olarak müşterileri yönetmekle boğuşuyorsanız, Sprout Invoices mevcut iş akışınıza uyacak kadar çok yönlü ve daha rahatsız edici sorunlu noktaların üstesinden gelebilecek kadar otomatikleştirilmiş bir iş akışı oluşturmuştur.

Özellikleri

 • Faturalarınızı daha da özelleştirmek için Ninja Forms, WPForms ve diğerleri gibi form eklentileriyle birlikte de kullanabilirsiniz.
 • Sprout Invoices ayrıca çeşitli dilleri ve yerel para birimlerini de destekler, böylece dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar müşterilerinize fatura gönderebilirsiniz.
 • Sınırsız sayıda müşterinizin yanı sıra gönderilecek sonsuz sayıda faturanız ve tahmininiz var.
 • Yinelenen faturalar ve ödemeler, gelişmiş raporlama, belirli entegrasyonlar ve diğer özellikler için Sprout Invoices Pro’ya yükseltmeniz gerekir.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazlası için Günay Medya’yı takip etmeyi unutmayın.

 

Hemen Ara