İnternette karşınıza çok sık çıkan bir kavram olan SEO, Türkçeye Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçen Search Engine Optimizastion kavramının baş harflerinden oluşmaktadır. Google başta olmak üzere internet kullanıcılarının tercih ettiği arama motorları ile alakalı gerçekleşen optimizasyonu işaret eder. SEO web sitenizi arama sonuçlarında yukarılara taşıyacak oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle de bir web siteniz varsa ve AMO desteği almak istiyorsanız hizmet alacağınız markayı titizlikle seçmeniz gerekir.

SEO çalışmalarına başlamadan önce sizi bekleyen detayların neler olduğunu aşağıdaki değerlendirmelerimizden öğrenerek daha kaliteli bir hizmete kapı aralayabilirsiniz.

Google SEO Çalışması Nedir? Nasıl Yapılır?

Google, internet ortamında hemen her konuda başvurabileceğiniz bir kaynak olurken dijital ortamdaki düzenlemelerde de oldukça sözü geçen bir marka halini almıştır. İnsanların arama yaparken ulaşacakları sonuçların ne olacağını ve nasıl bir sıralama söz konusu olacağını da Google belirler. Bu nedenle de web sitesi sahiplerinin popülerlik kazanmak ve arama sıralamalarında öne çıkmak için Google SEO çalışması şarttır.

Google SEO çalışması yapmak adına öncelikle çeşitli analizler gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu anlamda anahtar kelime analizi, rakip analizi ve site optimizasyonu konusunda harekete geçmek gerekir. Bu nedenle de Günay Medya ile Google Search Engine Optimization çalışmalarına başlayarak bu ilk adımları atmalısınız!

Site İçi SEO Nedir? Neden Site İçi SEO Yapılmalıdır?

Site içi SEO ya da pek çok SEO uzmanı için On-Page SEO olarak bilinir. Bu kavram web siteleri için en değerli çalışmalardan bir tanesidir. Web sitesinin daha kaliteli bir performans elde etmesi adına değerli olan bu çalışma arama motorlarının web sitesine verdiği puanı belirler. Örneğin web sitesinde kullanılan görseller, içerikler ve kod yapısı ne kadar başarılı olursa On-Page SEO konusunda o denli başarılı bir çalışma ortaya çıkacağını ifade etmek mümkündür.

Günay Medya olarak on-page SEO konusunda titiz çalışmalar gerçekleştirirken aynı zamanda web sitenizin beklentilerini de karşılamayı arzu ediyoruz. Bu noktada en değerli konunun doğru zamanda ve doğru araçlarla analiz çalışmaları olduğunu ifade edebiliriz. Aşağıda sıraladığımız optimizasyon seçenekleri ile web sitenizde on-page SEO çalışmalarının başarıya ulaşmasını sağlayın. Bu sayede ne tür çalışmalar gerçekleştirdiğimizi gözlemleyebilirsiniz.

Metin ve İçerik Optimizasyonu

Web sitenizi anlamlı bir noktaya taşımak ve daha kaliteli bir yapıya sahip olmak adına on-page AMO çalışmalarına çok önem vermelisiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ilk detayın içerik ve görsel kalitesi olduğundan söz etmek gerekir.

İçerikleri değerlendirirken okuyucunun ilgisini çekecek metinlere yer vermelisiniz. Bunun yanı sıra imla hataları ve anlatım bozukluklarından da kesinlikle kaçınmalısınız. Zira bu yöntemle internet kullanıcılarının web sitenizde geçirdiği zamanı yukarı taşıyabilirsiniz. İçeriğin yanı sıra görsel kalitesinin sayfanızı ilgi çekici kılmada değerli olduğunu unutmamalısınız. Özgünlüğü ve kaliteyi sunacak bir web sitesi için hem içerik hem de görselleri titizlikle seçmelisiniz.

Günay Medya olarak on-page SEO çalışmasında metin ve içerik optimizasyonu yaparak kaliteyi yakalamanızı sağlıyoruz!

Sayfa Yüklenme Hızı ve Kod Yapısı

Bir internet kullanıcısı için en çok can sıkacak şey kesinlikle sayfa yüklenme hızının düşük olmasıdır. Yavaş yüklenen sayfaların kullanıcı deneyimini düşürdüğü ve sayfada kalma süresini de negatif yönde etkilediğini belirtmek gerekir. Bunun yanı sıra yanlış yapılandırılmış kodların da web sitesinin SEO performansını olumsuz etkileyeceğini unutmamalısınız. Günay Medya sayfa yüklenme hızı konusunda ideal çözümleriyle on-page Search Engine Optimization performansınızı zirveye çıkarır.

Kullanıcı Odaklı Web Sitesi

Google sıralamalarında yükselmek için anahtar kelime yoğunluğu ve diğer bazı kurallar önemlidir. Bunun yanı sıra en değerli şey kullanıcı dostu bir web sitesidir. Kullanıcı beklentilerini karşılayan ve bu anlamda sitede kalma süresini arttıran çözümler sunan bir web sayfası oluşturmak gerekmektedir. Google botlarının kaliteli bir web sitesi olduğunu hissettirecek olan kullanıcı odaklılık sayesinde sıralamada performansınız artacak!

Etiketler – Tags

Web sitesi tagları olarak da bilinen etiketler bir web sayfasının botlar tarafından tanınması sağlar. Bir içerik paylaşırken ya da düzenlerken içerikle alakalı tag eklemeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Bu konuda titiz çalışmalar gerçekleştirmeniz sizin açınızda daha kaliteli sonuçlar elde etmeyi de beraberinde getirecektir. Google botlarının web sitenizi daha hızlı ve doğru bir şekilde taraması AMO performansı konusunda sizi tatmin edecek sonuçlara kapı aralayacaktır.

Günay Medya olarak hatalı etiketlemelerin sizin için oluşturabileceği risklerin farkındayız. Bu nedenle de titiz çalışmalar ışığında tag belirlemede performansınızı arttırmayı amaçlıyoruz.

Site Dışı SEO Çalışması Nedir? Neden off-page Search Engine Optimization Çalışması Yapmalısınız?

Site dışı SEO çalışmaları gerçekleştirmek web sitenizin performansını olumlu yönde etkileyecektir. Web sitenizin referans alması sayesinde Google performansını arttırmak amacıyla gerekli olan off-page SEO çalışmalarına yönelmelisiniz. Site dışı SEO çalışmaları çerçevesinde organik çalışmalar yapmalısınız. Üstelik backlink çöplüğüne dönüşmüş web sitelerinden referans almamak gerekir. Aksi takdirde başarılı çalışmaların ertesinde sizin için yanlış bir backlink çalışmasının olumsuz sonuçlara yol açacağını unutmamalısınız.

Günay Medya olarak web sitenizin backlink çalışmaları ile alakalı özel çözümler sunuyor ve kaliteyi ihmal etmiyoruz. Bu sayede de Google performansınızı zirveye çıkaracak işlere imza atıyoruz.

Backlink Nedir? Doğal Backlink Nasıl Olur?

Web sitenizin başka web sitelerinden referans alması olarak da nitelendirilebilecek olan backlink çalışması güvenlik ve popülerlik açısından oldukça özeldir. Google’ın web sitenize güven duymasını ve referanslarınız sayesinde sizi önemsemesini sağlamak adına backlink çalışmasına başvurmalısınız.

Doğal backlink demek aslında para ödeyerek alınmayan backlinktir. Bu konuda kullanıcı odaklı ve kaliteli içerik paylaşmanın çok değerli olduğundan söz etmek gerekir. Alanının en iyisi içeriklere web sitenizde yer vermek sizin adınıza doğal backlink almak açısından değerlidir. Bu noktada da size değer katacak çalışmalar gerçekleştiren Günay Medya, kaliteden yana tercih kullanmanız adına alternatifler sunar. Backlink almak yerine web sitenizin doğal backlink alacağı bir noktaya taşınmasını sağlamak en büyük hedefimiz!

Search Engine Optimization Çalışmalarında İlk Adım Ne?

SEO çalışmaları markanızın veya web sitenizin Google arama motorunda ön plana çıkmasını sağlar. Bu ön plana çıkma durumunu sürdürmek adına sürekli ve profesyonel çözümlere başvurmak şarttır. Günay Medya ile SEO konusunda bir ön çalışma gerçekleştirerek beklentilerinizi maksimum seviyede karşılayın. Kaliteyi ön planda tutarken SEO performansınızı da zirveye taşımak en büyük hedefimiz!

SEO Çalışmaları ile Alakalı Sıkça Sorulan Sorular?

SEO çalışmaları neden gereklidir?

Web sitenizi arama motorlarında ön plana çıkarmak adına ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerin olmazsa olmazı SEO olacaktır. SEO sadece sizi ön plana çıkarmakla kalmaz aynı zamanda marka bilinirliğinizi de arttırmayı arzu eder.

SEO çalışmaları etkisini ne zaman gösterir?

SEO konusunda başarılı işlere imza atmışsanız 3 ay içerisinde web sitenizin olumlu bir grafikle arama motorlarında yer alacağını bilmelisiniz.

Search Engine Optimization fiyatları ne kadardır?

Search Engine Optimization çalışmaları için ödeyeceğiniz ücretlerin ne kadar olacağında alacağınız hizmet belirleyici olacaktır. Bu nedenle de net bir fiyat almak adına Günay Medya ile iletişime geçmeniz şarttır.