sosyal medya reklamcılığı nedir

Sosyal medya reklamcılığı;

Sosyal medya ülkemiz genelinde sürekli olarak gelişmekte olan internet ve bilişim teknolojileri ile beraber insanların en sık ziyaret ettiği internet sitelerinin oluşumuna sebebiyet vermiş bir alt yapıya sahiptir. Sosyal medya denildiğinde ilk akla gelenler facebook ve twitter yanı sıra rss, linkedin, google plus, alerts, quora gibi siteler vardır.

Sosyal medya reklamcılığı alanında ise facebook en önemli alt yapıya sahip potansiyeldedir. Bunun etkenlerini facebook üzerinde reklam vereceğiniz kitleyi belirleyebiliyor olmanız ile ölçebilirsiniz.

Facebook reklamcılığı konusunda şunlar sizin kontrolünüzde;

  • Ø Reklam verilecek kitlenin cinsiyeti
  • Ø Yaşı ve eğitim durumu
  • Ø Bulunduğu bölge ve ilgilendikleri
  • Ø Sahip olduğu bilgisayar ya da mobil sistem
  • Ø Beğendiği uygulamalar gibi bir alt yapıya sahiptir.

Diğer sosyal medya uygulamaları içinde sizlere kaliteli bir şekilde hizmet sağlamayı temel amaçları arasında barındırmakta olan Günay Medya internet sitenizi tasarlar, internet üzerinde ilgili kaynaklarda reklamlarınızı yayınlar, yönetir, size e-ticaret alanında etkili çözümler elde edebilmek için danışmanlık hizmetleri sağlar.

Tüm bu işlemler için daima ekonomik fiyatlar sunar ve yapılan çalışmaları faturalandırarak belgelemektedir. Sosyal medya üzerinde tercih edilen reklamların en belirgin özelliği kitlelere doğrudan erişim sağlanabiliyor olması gösterim başına değil gelen ziyaretçi başına ödemeler yapılıyor olması, kitlelerin ilgili reklamları beğenmesi halinde çevresindeki insanlarla paylaşabiliyor olması en önemli etken sonuçlar arasındadır.